Seido
Seido Sinus Rim 700C Holes: 28 Black SKU: H060773-02-700
Regular price
$50.99 USD
Regular price
Sale price
$50.99 USD
Unit price
per
Couldn't load pickup availability
- TECH SPECS
| ERD | 585 |
| Primary Color | Black |
| Rim Center Offset | Assymmetric |
| Rim Construction | Aluminum |
| Depth | 26mm |
| Rim Drilling | 28 |
| Rim Eyelets | Single |
| Rim Internal Width | 21mm |
| Rim Material | Aluminum |
| Rim Weight | 496g |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 700C |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Wheel Diameter | 700C |
| Erd | 585 |
| Rim Internal Width | 21Mm |
| Depth | 26Mm |